Pilové pásy FORESTILL Vario

vysoce legovaná ocel je od fy MFLS Forezienne. Pásy mají skupinové ozubení (tzn. zuby ve skupině mají klesající rozteč zubů a k tomu i proporcionálně se měnící výšku zubu).

Dodáváme je pouze kompletně připravené: svařené, s vyrovnaným svárem, válcované podle profilu kola, stelitované.
Na ostření těchto pásů jsou vhodné speciální ostřičky například Vollmer CA 200, 300, 350, které mají samostatně řízené osy na posuv pilového pásu a výšky zdvihu hlavy brusného kotouče.

 

Výhody pilových pásů FORESTILL Vario:

  • mohou být nasazeny 8 hodin bez převěšování (pokud nedojde dříve k otupení břitu zubu). Po 24 - hodinovém odpočinku se tyto nástroje mohou naostřit, naválcovat a opět nasadit. Proto jsou tyto nástroje efektivnější v provozu než klasické pilové pásy.

 

  • jsou stabilnější v řezu, lépe vyhazují piliny, nemají sklony k vibrování (oproti pásům s konstantní roztečí) a umožňují vyšší posuv do řezu. Pilové pásy FORESTILL Vario se dělají v letním i v zimním provedení, s optimalizovaným tvarem zubu pro zimní pořez a také s lamačem třísky.

 

  • používají se hlavně ve větších rozměrech (od šířky 150 mm), kdy je výměna nástroje již poměrně náročná. S velkým úspěchem se tyto nástroje používají například na pile Ptení, kde je nasazeno najednou 12 mimořádně velkých pilových pásů (rozměrů: šířka 250 mm x tloušťka 1,65 mm x délka 11.250 mm) a výměna jednoho nástroje znamená zastavení celé linky. I z tohoto důvodu se zde používají pilové pásy FORESTILL Vario, které běží celou směnu 8 hodin, čímž se výrazně zvyšuje produktivita celé linky.

 

 
 
 
 
  GOFER nástroje, a. s. - Ing. František Šimek

gofer

Mobil: +420 602 375 229

gofer

Fax: +420 251 640 257

gofer

E-mail: simek@gofer.cz