HOME>

Pilařské stroje a zařízení LINCK

>PRIMULTINI

Primultini

V roce 1995 hledala firma PRIMULTINI nového zástupce pro ČR a SR. Výběrové řízení vyhrál ing. František Šimek. Byl to bezesporu velký úspěch pro firmu Gofer. K vítězství hlavně přispělo i to, že firma uměla perfektně připravit pilové pásy.

 

Firma Primultini má dobrou tradici. Již více než 80 let vyrábí kmenové pásové pily. Za tuto dobu se stala jednoznačně lídrem v daném oboru. Sází na postupný vývoj strojů a dotažení každého detailu do maxima.

 

Firma Primultini je také známá tím, že nakupuje pouze elektronické, elektrické a hydraulické komponenty nejvyšší kvality (Siemens, Bosch,...atd.). Ostatní díly vyrábí v Maranu Vicentinu ve svém závodě, který je na špičkové strojírenské úrovni. Je zde například CNC obráběcí centrum, které obrábí také upínací věže vozíků. Na jedno upnutí se obrobí celá věž. Pouze tímto způsobem je zaručena kolmost a souosost různých otvorů a ploch, jakož i vysoká přesnost. Je pochopitelné, že přesně vyrobený díl má značný podíl na spolehlivosti stroje.

 

Kmenové pásové pily Primultini si získaly dobré jméno pro svoji robustnost, spolehlivost a přesnost. Stojany "těžké" řady jsou vyrobeny z litiny. Je známo, že litina tlumí vibrace. Čím více se nám podaří vibrace tlumit, respektive předejít jejich vzniku, tím přesnější řez budeme mít.

 

Podobně oběžná kola jsou litinová, se speciálním tvarem žebra. Tento bezesporu výrob

ně náročný prvek má za úkol zamezovat přenosu vibrací od ložisek kola na pilový pás a naopak. Také na upínacích vozících fy Primultini najdeme celou řadu konstrukčních prvků, které jsou náročné na výrobu, ale výrazně přispívají k přesnosti řezu po mnohá léta. Příkladem může být posuv věží (přestavení síly řezu) ocelovým ozubeným hřebenem s pastorkem. Tento systém se velmi osvědčil a během celé životnosti stroje do generální opravy (12 - 15 let) není potřeba nic měnit.

 

Případný servis dobře konstruovaného a dobře vyrobeného stroje se velmi osvědčil. Pokud je potřeba, firma Primultini dodá ORIGINÁLNÍ náhradní díl,vyrobený podle stejných postupů jako díl původní. Opravou se stroj neznehodnotí, stroj má původní parametry.

 

Pro vstup na webové stránky společnosti Primultini klikněte zde

 
 
 
 
  GOFER nástroje, a. s. - Ing. František Šimek

gofer

Mobil: +420 602 375 229

gofer

Fax: +420 251 640 257

gofer

E-mail: simek@gofer.cz